YILDIRIM SOSYAL İNOVASYON MERKEZİ (YILSİM)

ENGELSİZ YAŞAM!
        
Engelsiz Yaşam Okulu: Farklı engel gruplarında (zihinsel, bedensel, görme, down sendromlu, işitme ve otizmli ) engelleri aşma adına farkındalık oluşturmak ve bireylerin özgüvenlerinin oluşumuna destek olmak amacıyla müzik, el sanatları ve mutfak sanatları alanında engelli bireylere eğitim veriliyor. 
Engelsiz Yardım:  Engelli bireylerin bağımsız yaşam becerilerini arttırmak amacıyla,  ücretsiz olarak medikal malzeme yardımı yapılırken, bu hizmet kapsamında tekerlekli sandalye, akülü araç, hasta yatağı dağıtımı da gerçekleştiriliyor.
Eğitim Akademisi: Üniversiteden yeni mezun olmuş istihdama yerleşememiş gençler, kadınlar, engelli bireyler ve toplumun diğer dezavantajlı kesiminde yer alan bireylerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda mesleki eğitim çalışmaları düzenlenerek kurslar açılıyor. Ekpss, LGS (Liselere Giriş Sınavı) hazırlık, TYT (Üniversite Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Üniversite Alan Yeterlilik Testi), Ön Muhasebe, İletişim, Çağrı Merkezi Operatörlüğü, Girişimcilik, İş Dünyasına Hazırlık Programı, İş Dünyasına Destek Programı kapsamında eğitimler) 
Destekli İstihdam: İhtiyaç sahibi kişilerin İŞKUR’a gelen istihdam talepleri doğrultusunda istihdama yönlendirilerek kendi imkânları ile hayatlarını devam ettirmeleri sağlanıyor. Ayrıca mesleki niteliği olmayan kişilere de yeterlilik kazanması açısından kurs ve eğitim merkezlerine yönlendirmesi yapılarak kişilerin nitelik kazandırılmasına destek olunuyor. 
Buluş Atölyesi: Üniversite, sanayi ve toplumun diğer kesimlerinden özellikle gençlerin bir araya gelerek sosyal inovasyon kapsamında geliştirdikleri önerileri, ilgili kurumlar ile paylaşarak çözüm önerileri geliştiriyor.              

 SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

Yıldırım Belediyesi'ni Instagram'da takip edin.

KAMU SPOTU