Müdürlükler

Anasayfa > Müdürlükler > Müdürlük Detay

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

ZENGİN KÜLTÜRÜMÜZ YAŞATILIYOR

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ilmi, tarihi, kültürel, eğitici ve sanata yönelik, iç ve dış turizm ile ilgili her türlü kültürel etkinlikleri gerçekleştiriyor.
Belediyenin amaç, ilke ve hedeflerine uygun olarak her türlü kültür etkinliğini planlamak, uygulamak, değerlendirmek ve raporlaştırmakla görevli olan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ilçenin kültürel zenginliklerini arttırıcı çalışmalar, konferans, panel, sempozyum, fuar, festival vb. etkinlikler düzenlerken, yurtiçi ve yurtdışı festivallere katılmak gibi çalışmalar da gerçekleştiriyor.

KÜTÜPHANECİLİK HİZMETLERİNDEN KAYNAŞTIRMAYA
Müdürlüğün görevleri bunlarla da sınırlı kalmıyor. Kütüphanecilik hizmetlerinin yürütülmesini sağlamak ve gerekli bilgi kaynaklarını temin etmek, yaşlılara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlemek, resmi bayram kutlamaları, topluma mal olmuş kişiler için anma törenleri, belirli gün ve haftalarda veya üst yönetimin talebi üzerine beceri ve sportif alanlarda ödüllü yarışma ve turnuvalar düzenlemek, ilçe halkına geleneksel ve evrensel müziğin çeşitli türlerini açık ve kapalı mekânlarda sunarak kent halkının kaynaşmasını, toplumsal moralin yükseltilmesini ve ortak bir kent kültürünün oluşmasını sağlamak da Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün görevleri arasında sıralanıyor. İhtiyaç duyulması halinde, ilçe halkının ve diğer kuruluşların kişisel ve amatör çalışmalarına sergi, gösteri, panel, konferans, seminer ve çeşitli konulardaki toplantılarına mekân bulmalarını da sağlayan Müdürlük, bu tip organizasyonları profesyonel kişiler ve kurumlarla birlikte gerçekleştirerek, kitlelere duyurulmasını sağlıyor. 

SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN GELİŞMESİNE KATKI
Belediyenin bütünsel hizmet ve sosyal belediyecilik anlayışının gelişmesine ve kurumsallaşmasına da katkı veren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, sporun tabana yayılması ve sevdirilmesi amacıyla gerekli çalışmalar yapıyor ve bu amaçla amatör spor kulüplerine de destek sağlıyor.

Taner TAŞTEKİN
(224) 326 77 66

Piremir Mahallesi
2.Olcay Sokak No:48/1 
Yıldırım/Bursa