Müdürlükler

Anasayfa > Müdürlükler > Müdürlük Detay

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü

YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, gerçek ihtiyaç sahibini yerinde tespit ederek yardım edilmesini sağlıyor. İlgi ve yardıma muhtaç tüm insanların zor günlerinde yanlarında oluyor. Yetim, öksüz, çocuklar, kimsesiz yaşlılar, dul kadınlar, engelli anneleri, şehit aileleri müdürlüğün öncelikli hedef kitlesi. Çok zor şartlarda hayatını idame ettirmeye çalışan, tutunacak hiçbir dalı kalmayan, yakınlarının dahi arayıp sormadığı, tüm kapılarının kapandığı umutlarını tamamen yitiren kimsesizlere yardım eli uzatan Müdürlük, yardımlarla ihtiyaç sahibi aileleri buluşturuyor.
Gelen müracaatları en ince ayrıntısına kadar değerlendiren Müdürlüğe ulaşan başvurular, mahallelere göre tasnif edildikten sonra, kontrol edilmek üzere tahkikat ekiplerine teslim ediliyor. Tahkikat ekipleri tarafından değerlendirilip tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere olarak gerekli destek sağlanıyor. Müdürlüğün verdiği hizmet başlıkları şöyle; 
- TAHKİKAT HİZMETİ
- GIDA YARDIMI
- GİYSİ YARDIMI
- EŞYA YARDIMI (PAYLAŞIM ATÖLYESİ)
- KIRTASİYE (EĞİTİM) YARDIMI
- EVDE BERBER HİZMETİ
- ENGELSİZ YARDIM
- ENGELSİZ YAŞAM OKULU
- KARİYER VE İŞ GELİŞİM HİZMETİ
- AİLE KONAĞI KONAKLAMA VE AŞ EVİ HİZMETİ
- TAZİYE İKRAMI HİZMETİ

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ayrıca YILSUM (Yıldırım Sosyal Uyum Merkezi) birimi yer almaktadır. Bu birimimiz;
Mülteciler ve dezavantajlı Yıldırımlı grupların sosyal açıdan adaptasyonlarını güçlendirmek için faaliyetler gerçekleştiriyor.

 

Ömer YAŞAR
(224) 3616814 / 2334
Millet Mahallesi 
6. Bülbül Sok. 
Cengizhan Caddesi 
No:10 Yıldırım/BURSA